بسیاری از بانوان و آقایان علاقه زیادی به زیورآلات دارند. زیورآلات فیروزه کوبی در میان همه مردم جهان طرفداران ویژه‌ای دارد. سنگ فیروزه به دلیل دارا بودن رنگ آبی زیبا و درخشان خود جایگاه ویژه‌ای در میان زیورآلات دارد. کشور ما خواستگاه بهترین، زیباترین و مرغوب‌ترین فیروزه در جهان است و وجود دست‌سازهای فیروزه‌ای در آن فراوان است. تنوع این زیورآلات بسیار زیاد است و هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع دستی و طلا و جواهرات به خوبی از این سنگ معدنی زیبا استفاده کرده‌اند. تا جایی که این تولیدات جایگاه ویژه‌ای در بازار جهانی دارد و دوستداران آن همواره از این ساخته‌های زیبا استقبال گرمی به عمل می‌آورند.

انواع زیورآلات فیروزه کوبی

بسیاری از فروشگاه‌ها و تولیدکنندگان طلا و جواهرات و همچنین وب‌سایت‌هایی که در این زمینه وجود دارند، در میان تولیدات و محصولات زیبای خود فیروزه را نیز جا داده‌اند. این محصولات که در زمره گران‌قیمت‌ترین و ارزشمندترین گزینه‌های زیورآلات هستند با رنگ آبی زیبای خود جلوه چشم‌گیری ایجاد می‌کنند. سنگ فیروزه ترکیب زیبایی را با سایر فلزها و سنگ‌های قیمتی ایجاد می‌کند و به همین دلیل در بسیاری از جواهرات و تولیدات طلاسازان، از سنگ فیروزه استفاده فراوانی به عمل می‌آید. انگشتر فیروزه، گردنبند فیروزه، گوشواره فیروزه و… از نمونه های پرطرفدار زیورآلات فیروزه کوبی هستند.

در گذشته همراه داشتن سنگ فیروزه که در قالب زیورآلات فیروزه کوبی ساخته می‌شده است توسط علما و بزرگان توصیه می‌شده است. یکی از ویژگی‌ها و خواص سنگ فیروزه این است که شخصی که آن را به همراه دارد از آرامش و اعتماد به نفس بالایی برخوردار است. بزرگان دین به همراه داشتن انگشتر فیروزه را در جنگ‌ها برای غلبه بر نیروهای منفی توصیه فراوان می‌نمودند.

امروزه نیز متولدین ماه‌های مختلف به ویژه متولدین ماه آذر به فواید و خوش شانسی حاصل از همراه داشتن سنگ فیروزه اعتقاد فراوان دارند.

اگه علاقه مند هستید راجع به نحوه ساخت زیور آلات فیروزه کوبی بدانید مقاله زیورآلات فیروزه کوبی چگونه ساخته می‌شوند؟ از وبلاگ فیروزه کوبی را هم مطالعه نمایید.

انگشتر فیروزه هدیه ای به رنگ دریا

اگر شما هم از طرفداران زیورآلات هستید به شما توصیه می‌کنیم زیورآلات فیروزه کوبی را از یاد نبرید. بسیاری از افراد به بدلیجات و استیل علاقه مند هستند. برخی دیگر تمایل دارند تنها از زیورآلات طلا و نقره استفاده کنند. زیورآلات فراوانی با استفاده از سنگ‌های معدنی مانند عقیق، یاقوت، فیروزه و… ساخته می‌شوند. برخی دیگر از سازندگان طلا و جواهر این سنگ‌ها و فلزها را با یکدیگر ترکیب می‌کنند و با خلاقیت فراوان هنر خود را بروز می‌دهند.

ارزشمندترین و مرغوب‌ترین فیروزه از معادن شهر نیشابور در استان خراسان به دست می‌آید که مصارف فراوانی دارد. مرغوب‌ترین نوع فیروزه را در زیورآلات فیروزه کوبی استفاده می‌کنند. علاوه بر زیورآلات در صنایع دستی از سنگ فیروزه نیشابور استفاده می‌شود و محصول آن تولید ظروف فیروزه کوبی می‌باشد. اگر شما نیز از علاقه مندان به زیورآلات فیروزه و هنر صنایع دستی فیروزه کوبی می‌توانید به وبسایت صنایع دستی استاد حامد کریمی مراجعه کنید.