در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
فرصتی ویژه و استثنایی: درج آگهی ویژه به مدت یکماه رایگان برای مدیران کسب و کارهای آرایشی و زیبایی ارسال عدد 5 به 10000151510000

همیار بیوتی

آگهی های متخصص پروتز سینه در تهران

هیچ آگهی در این گروه ثبت نشده است

 

جراحی زیبایی پروتز سینه و عوارض خطرناک آن

پروتز سینه چیست؟

جراحی های زیبایی، روز به روز در حال گسترش می باشد. از جمله جراحی های زیبایی می توان به پروتز سینه اشاره کرد. آیا با عوارض پروتز سینه آشنایی دارید؟ می دانید چه خطراتی ممکن است برای شما در پیش داشته باشد؟ پروتز سینه سیلیکونی دارای عوارضی است که باید با آن بیشتر آشنا شوید. با ما باشید.


عوارض خطرناک جراحی زیبایی و پروتز سینه

بیماری پروتز سینه در زنانی که این جراحی زیبایی را انجام داده اند عوارضی مثل خستگی، ضعف ماهیچه ها، افسردگی، حملات عصبی یا پانیک، تغییرات در پوست، ریزش مو و ضعیف شدن حافظه کوتاه مدت را به دنبال داشته است.
محققان دلیل آن را استفاده از سیلیکونی می دانند که در جراحی زیبایی استفاده می شود. این نوع پرکننده سیلیکونی حاوی میزان زیادی ماده IgE است که به طور طبیعی در بدن به میزان کمی وجود دارد. وقتی بدن دچار عفونت می شود ماده IgE در بدن زیاد می شود و مشخص می شود که بدن مورد حمله میکرب ها قرار گرفته است. در دهه 90 میلادی حدود 000ر200 زن در آمریکا که جراحی زیبایی سینه انجام داده بودند از عوارض این بیماری رنج کشیدند.

جمع شدن کپسول ها

بافت جای زخم که به “کپسول” معروف است بعد از جراحی دورادور پروتز را پر می کند. در بعضی موارد بافت جای زخم جمع می شود و به پروتز فشار وارد می کند که باعث ایجاد درد و ناراحتی در فرد می شود که در ظاهر سینه هم نمایان است .

درد در قفسه سینه

پروتز سینه

طی تحقیقی که کالج دانشگاه پزشکی Baylor انجام داد مشخص شد در زنانی که جراحی پروتز زیبایی انجام می دهند سندرم درد قفسه سینه به وجود می آید که شبیه به حملات قلبی است.

پاره شدن پروتز

در 40درصد افراد بعد از جراحی پروتز پاره و آب آن وارد بدن می شود که خطر عفونت قارچی و باکتریایی به دنبال دارد. پاره شدن بافت سیلیکونی باعث درد و تغییرات ظاهری سینه می شود. در بعضی موارد حتی سمی شدن بدن را به دنبال دارد.

خطر ابتلا به سرطان

موسسه ملی سرطان آمریکا طی تحقیقاتی متوجه شد زنانی که از جراحی پروتز برای زیبایی سینه استفاده می کنند بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان خون، سرطان مغز، سرطان دهانه رحم و سرطان معده قرار می گیرند. در این زنان سلول سرطانی نادری به نام لیمفوما Lymphoma بیشتر دیده می شود.

خودکشی

بعضی از پزشکان جراحی زیبایی معمولا جلسات مشاوره ای برای شخص ترتیب می دهند تا دلیل شخص را از جراحی زیبایی بدانند. بخصوص در مورد افرادی که مدام جراحی زیبایی انجام می دهند بررسی های دقیق تری از نظر روانی باید صورت گیرد. در صورتی که شخص دارای مشکلات روحی روانی باشد جراحی زیبایی نباید انجام شود. به طور کلی پس از جراحی، فرد نسبت به استرس حساس تر می شود. دو سوم زنانی که این جراحی را انجام داده اند دست به خودکشی زده اند.

پروتز سینه چیست؟

بیماری های بافت های اطراف سینه

محققان دریافته اند زنانی که با ژل های سیلیکونی جراحی زیبایی پروتز سینه انجام داده اند بیشتر در معرض بیماری هایی مثل فیبرومیالژیا، تیروئید هاشیموتو و فیبروزهای ریوی قرار می گیرند. این بیماری ها باعث پاره شدن بافت سیلیکونی و رها شدن آن در بافت های داخلی بدن می شود که بیماری های دیگری به دنبال خواهد داشت.

سم زدایی بدن بعد از جراحی

تنها راه رهایی از عوارض جانبی جراحی پروتز سینه خارج کردن ژل سیلیکون از بدن فرد است. بعد از آن هم فرد باید علاوه بر رعایت رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات، چربی های مفید و غذاهای پروبیوتیک دار؛ نسبت به سم زدایی بدن خود اقدام کند. ورزش مدام و خوردن مولتی ویتامین در طی این مدت به فرد کمک می کند تا سریع تر بدنش به وضعیت طبیعی برگردد.
اگر این جراحی را قبلا انجام داده اید سعی کنید تحت نظر پزشک قرار گیرید و در صورت بروز هر نشانه ای به متخصص مراجعه کنید. چنانچه به هر دلیلی ناچار هستید جراحی زیبایی سینه انجام دهید قبل از جراحی ،روش های مختلف و عوارض آن ها را بررسی کنید.

برگرفته از سایت دکتر سلام

 

بزرگ کردن سینه (ماموپلاستی) عملی جراحی است که در آن از پروتز سینه برای تغییر اندازه و شکل سینه استفاده می‌شود. پروتز سینه برای سینه‌ هایی برجسته‌ تر یا جبران کاهش حجم ناشی از کاهش وزن، بارداری یا افزایش سن به کار برده می‌شود.

در سال های اخیر، عمل های زیبایی و پروتز زیاد شده است. از جمله این جراحی ها می توان به بزرگ کردن سینه با پروتز سینه یا تزریق ژل و تزریق چربی به سینه اشاره کرد . جراحی پروتزسینه شایعترین عمل جراحی زیبایی بر روی پستان ها می باشد. بر طبق مطالعات انجام شده میزان رضایت بیماران بعد از انجام این عمل بسیار بالا می باشد و انجام جراحی پروتز سینه باعث بهبود روابط زناشویی نیز شده است.

از جراحی پروتز سینه می‌توان برای خوش فرم و گرد کردن سینه و اصلاح عدم تقارن سینه و ترمیم پس از سرطان سینه نیز بهره برد. جراح زیبایی معمولاً با توجه به اهداف بیمار و نتایج معاینات به وی پیشنهاد می‌کند تا علاوه بر بزرگ کردن سینه عمل لیفت سینه یا ماستوپکسی (بالا بردن سینه) را نیز انجام دهد.

مشاوره پیش از عمل پروتز سینه

جراح و بیمار باید به این درک متقابل برسند که سایز ونوع پروتز صرفا براساس تمایل وخواسته بیمار انتخاب نمی شود، بلکه در این انتخاب عواملی نظیر ابعاد پستان وخصوصیات بافتی آن نیز دخالت دارند. در جلسه مشاوره تصاویر و خصوصیات فیزیکی بیمار بررسی می شود همچنین در مورد انواع پروتز  سینه صحبت می شود و توضیح داده می شود که خصوصیات بدنی و بویژه بافتی پستان فرد چه تاثیراتی را می تواند بر روی انواع پروتزها داشته باشد. ثابت شده است که مشارکت بین جراح و بیمار در انتخاب پروتز و مراقبت های بعد از عمل، باعث افزایش رضایت مندی بیمار ودر مجموع بهبود نتایج زیبایی عمل می شود.

انواع پروتز سینه

پروتزهای سینه به دونوع کلی تقسیم می شوند.

١)گرد یا round

موارد کاربرد پروتزهای گرد سینه عبارتند از:

 • افرادی که دوست دارند سینه هایشان برجسته تر بنظر برسد( بیشتر از حد نرمال)
 • پوشش بافت نرم خوب داشته باشند و شکل اولیه پستان انها خوب باشد.
 • جراحی اصلاحی یا revision ( در موارد تغییر پروتز، انقباض کپسولی، پارگی پروتز و چرخش پروتز)
 • چرخش تکرار شونده پروتز

٢) آناتومیکال یا قطره اشکی

مواردکاربرد پروتزهای قطره اشکی سینه عبارتنداز:

 • افرادی که نمای طبیعی می خواهند و بافت پستان انها خیلی کم است یا اصلا بافت پستان ندارند.
 • سینه های تخت و بدون شکل یا افرادی که پوشش بافت نرم انها خیلی کم می باشد.
 • کسانی که دچار constricted lower pole یا دفورمیتی tuberous پستان می باشند.
 • عدم تقارن ساده یا پیچیده
 • پتوز یا شلی قسمت تحتانی پستان

جنس پروتزسینه

انتخاب جنس پروتز سینه بر اساس آناتومی بیمار و تمایل شخصی وی انجام می شود و در جلسه مشاوره قبل از عمل مزایا و معایب هر کدام به بیمار توضیح داده می شود. به طور کلی پروتزها یا به صورت ژلی بوده و یا به صورت آب نمکی می باشند

انواع پروتز سینه

مزایای پروتزهای سینه آب نمکی( سالین)

 • برش کوچکتر
 • نیاز به مانیتورینگ کمتر
 • هزینه کمتر

معایب پروتزهای سینه آب نمکی

 • افزایش ریسک چین خوردگی و قابل لمس شدن
 • در لمس غیرطبیعی تر می باشند
 • با گذشت زمان اثرات بیشتری روی بافت می گذارند
 • احتمال خالی شدن خودبخود

مزایای پروتزهای ژلی( سیلیکونی)

 • احتمال چین خوردگی و لمس شدن کمتر
 • خطر خالی شدن خودبخود وجود ندارد
 • در لمس طبیعی تر می باشند

معایب پروتزهای ژله ای( سیلیکونی)

 • نیاز به مانیتورینگ ام ار ای در صورت لزوم
 • پارگی بدون علامت
 • هزینه کمی بیشتر
 • برش کمی بزرگتر

محل برش‌ های پروتز سینه

برای قرار دادن پروتز درسینه از چند برش مختلف استفاده می‌شود. برش زیر سینه رایج‌ ترین برش مورد استفاده است که در زیر سینه در امتداد خط سینه ایجاد می‌شود. ایمپلنت یا پروتزسینه را می‌توان از طریق برش زیر بغل یا برش در امتداد هاله، یعنی ناحیه رنگی اطراف نوک سینه نیز وارد بدن کرد. تحت شرایطی خاص امکان دارد برای قرار دادن پروتز سینه برش در ناحیه ناف ایجاد شود.

پروتز سینه+عکس

محل قرار دادن پروتز سینه

پروتز سینه یا به صورت مستقیم زیر بافت سینه قرار داده می‌شود یا زیر عضله پکتورالیس دیواره قفسه سینه قرار داده می‌شود. امروزه اکثر پروتزها زیر این عضله قرار می‌گیرد. متخصصان کلینیک دکتر مهدوی‌ نیا در مورد روش بزرگ کردن سینه و محل جایگذاری پروتز سینه با بیمار تبادل نظر می‌کنند.

مراقبت های پس از جراحی

هنگام ترخیص برای بیمار، مسکن و آنتی بیوتیک خوراکی تجویز می شود. بیمار می تواند روز اول بعد از عمل، پانسمان  را برداشته  و در صورت تمایل استحمام کند.

همچنین به بیمار توصیه می شود در هفته اول بعد از عمل رانندگی نکند و محدودیت حرکتی دستها را رعایت کند

توصیه می شود در چند هفته  اول بعد از عمل از خوابیدن روی شکم خودداری شود.

اولین معاینه کنترل 3 تا 5 روز  بعد از عمل انجام می شود و در صورتی که در معاینه کنترل هر گونه شکی در مورد بالا قرار گرفتن پروتز وجود داشته باشد از نوار مخصوص (Elastic Wrap) استفاده می کنند که دور تا دور قسمت بالایی قفسه بسته می شود و جهت ایجاد فشار به سمت پایین ضروری است.

بیشترین ورم ناشی از عمل طی 3 تا 5 هفته فروکش می کند.

حساسیت بافت ها به ویژ ه در لمس ممکن است تا چند هفته طول بکشد.

معاینات کنترل بعدی 4 تا 6 هفته، 3 ماه  و یک سال بعد از عمل انجام می شود و بعد از آن لازم است بیماران هر چند سال یکبار کنترل شوند.

عوارض و خطرات پروتز سینه

انقباض کپسولی یکی از عوارض پروتز سینه است که گاهی باید برای آزاد کردن آن و یا برداشتن پروتز جراحی مجدد انجام شود. در صورت پاره شدن (ترکیدن) پروتز نیز بیمار باید برای برداشتن یا تعویض پروتز دوباره تحت عمل جراحی قرار بگیرد. خونریزی، عفونت، جایگذاری نامناسب پروتز، موج‌دار شدن سینه و تغییر حس دائمی در نوک پستان و یا دیگر بخش‌های سینه از جمله عوارض این عمل محسوب می‌شود.

نکاتی که پیش از جراحی لازم است بدانید

لازم است به نکات زیر دقت داشته باشید:

1- شاید با یک بار عمل کردن به نتیجه دلخواه نرسید

حدود 25 درصد از زنانی که سینه های خود را پروتز می کنند، پس از 10 سال باید دوباره این عمل را تکرار کنند. زیرا این پروتز دایمی نیست و به ترمیم نیاز دارد. پروتز در طول چند سال شکل و فرم اصلی  خود را از دست می دهد. بارداری، اضافه یا کم شدن وزن و فاکتورهای دیگری نیز در تسریع این فرایند تاثیر دارند.

2- هزینه جراحی بیشتر از تصور است

عمل جراحی سینه، هزینه های جانبی متعددی دارد که قیمت تمام شده آن با آن چه حدس می زنید خیلی فرق دارد. البته هزینه ها بر اساس پزشک، بیمار و کشور و شهری که انجام می شود، متغیر است. برخی جراحی ها مدت طولانی تری به مراقبت و تحت نظر بودن نیاز دارند و همین موجب افزایش هزینه ها می شود.

3- جراحی سینه به 5 تا 7 روز مرخصی نیاز دارد

پس از عمل پروتز سینه باید 5 تا 7 روز در خانه استراحت کنید تا به طور کامل خوب شوید. در طول این مدت به هیچ عنوان نباید کار کنید و تقریبا به استراحت مطلق نیاز دارید.

4- پروتز هرگز مانند سینه واقعی نیست و مصنوعی بودن آن کاملا حس می شود

با اینکه پروتزهای سیلیکونی به سینه واقعی خیلی شباهت دارند اما به هر صورت ساخته دست بشر هستند و نمی توانند حالت و بافت طبیعی داشته باشند. البته پروتزهایی که زیر سینه اصلی فرد قرار داده می شوند، بیشتر طبیعی هستند و مصنوعی بودنشان دیده نمی شود.

5- به یکباره نمی توانید سینه کوچک را خیلی بزرگ کنید

اگر سینه های خیلی کوچکی داریذ، انتظار نداشته باشید با یک بار جراحی زیبایی به سایز بزرگ برسید. باید واقع‌گرا باشید و یک روند منطقی را دنبال کنید. بدن و پوست برای تغییر حالت خود به زمان نیاز دارد.

روش تزریق چربی در سینه یا تزریق ژل در سینه‌ها جایگزین پروتزسینه

برای بهبود فرم و سایز سینه‌ها  یا هر گونه عدم تقارن یا بدشکلی سینه ها روش تزریق چربی در سینه هم قابل تامل است که در این روش  با استفاده از دستگاه لیپوساکشن با فشار کم، از ناحیه ای دیگر از بدن، مقداری چربی برداشته می‌شود .سپس این چربی استخراج شده با سالین پاکسازی میشود و در نواحی از سینه که برجستگی کمتری دارند تزریق می‌شود. این تکنیک دارای خطرات و محدودیت‌هایی است، اما در صورتی که بیمار شرایط مناسب برای این عمل را داشته باشد و کاندید خوبی برای این عمل باشد،ایمن و نتایج آن بسیار رضایت‌بخش خواهد بود .از روش تزریق ژل هم برای بزرگ کردن و حجیم کردن سینه نیز بهره میبرند .

6- بزرگ یا کوچک کردن سینه روی شیر دادن تاثیر منفی دارد

به این نکته توجه داشته باشید به زنانی که اندازه سینه خود را بزرگ یا کوچک کرده اند، توصیه می شود از سینه خود به فرزندشان شیر ندهند. این ریسک وجود دارد که لوله شیررسان به سینه قطع شده باشد.

7- اگر پیشینه خانوادگی در سرطان سینه دارید، پروتز نکنید

اگر سابقه خانوادگی شما بد است و افرادی سرطان سینه داشته اند، توصیه می کنیم به هیچ عنوان این عمل را انجام ندهید زیرا خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد.

برگرفته از سایت نبض ما

در همیار بیوتی با چند کلیک اطلاعات تماس تماس متخصصان پروتز سینه در اختیار شماست. همیار بیوتی مرجع اطلاعات تماس تمامی متخصصان پروتز سینه در تهران

  ثبت آگهی رایگان