در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
فرصتی ویژه و استثنایی: درج آگهی ویژه به مدت یکماه رایگان برای مدیران کسب و کارهای آرایشی و زیبایی ارسال عدد 5 به 10000151510000

همیار بیوتی

آگهی های متخصص جراحی شکم در البرز

هیچ آگهی در این گروه ثبت نشده است

جراحی شکم همراه لیپو ساکشن

آنچه باید در مورد عمل جراحی زیبایی شکم بدانید؟

 

 

جراحی شكم چیست و کی باید انجام شود؟

برداشتن پوست و چربی اضافی شکم اصطلاحا آبدومینوپلاستی گفته می شود که در طی آن پوست و چربی اضافی زیر ناف برداشته شده و عضلات جدار شکم نیز محکم می شود. با این عمل به طور واضحی ظاهر شکم بهتر می شود، اما یک برش در سراسر زیر شکم به جا می گذارد که البته توسط لباس زیر کاملا پوشانده می شود.

این عمل خصوصا در مورد زنانی که به دلیل حاملگی های متعدد دچار کشیدگی و شلی عضلات و پوست جدار شکم شده اند مفید است. در مواردی که فرد تصمیم به حامله شدن یا کاهش وزن شدید در آینده دارد، باید این عمل به تعویق بیافتد. و پس از ثابت شدن وزن به مدت 6 ماه برای عمل مراجعه کند.

وجود برش عمل های قبلی در نواحی بالای ناف ممکن است جراحی ما را به مخاطره بیندازد پس قبل از عمل معاینه کامل شکمی باید انجام شود.

 

آیا آبدومینوپلاستی می تواند خط برش زایمان را از بین ببرد؟

اگر این برش در قسمت تحتانی شکم یعنی زیر ناف قرار داشته باشد، معمولاً در حین آبدومینوپلاستی از بین می رود. قسمت بالای ناف شکم پوست الاستیته ببیشتری دارد و كیفیت بهتری دارد و این پوست در نهایت پوست تمام شکم را تشکیل می دهد و خطوط موجدار زیر ناف برداشته می شود ولی یک خط جراحی باقی خواهد ماند.

 

آیا عمل جراحی شکم احتمال ریسک وجود دارد؟

سالانه تعداد زیادی عمل آبدومینوپلاستی در ایران صورت می گیرد. چنانچه این عمل توسط جراح فوق تخصص پلاستیک انجام پذیرد، نتایج عمدتا مثبت و رضایت بخش خواهد بود. در غیر این صورت همیشه احتمال بروز عوارض وجود دارد.

نکات لازم قبل از عمل شکم چیست؟

1- اجتناب از سیگار به مدت 2 هفته قبل و بعد از عمل.

2- اجتناب از مصرف آسپیرین و داروهای مشابه مانند ایبوپروفن، دیکلوفناک، اندومتاسین و غیره به مدت حداقل ده روز قبل از عمل.

3- مصرف هرگونه ویتامین را به پزشک اطلاع دهید. مانند ویتامین E، زیرا می تواند باعث خونریزی شود.

4- محل عمل شما در بیمارستان یا مراکز جراحی محدود خواهد بود.

5- ممکن است لیپوساکشن محدود به همراه آبدومینوپلاستی انجام شود.

نوع بیهوشی چیست؟

این عمل عمدتا با بیهوشی عمومی انجام می گیرد ولی در مواردی بر اساس نظر جراح با بی حسی نخاعی و داروهای آرام بخش نیز قابل اجراست

طول عمل چقدر است؟

4-3 ساعت

نکات لازم بعد از عمل چیست؟

1- معمولا روز بعد از عمل مرخص می شوید

2- در طی چند روز اول ورم و درد مختصر وجود دارد

3- در چند روز اول بهتر است که به صورت خمیده راه بروید

4- بهتر است در 2 هفته اول از شکم بند استفاده نمائید

5- در صورت انجام لیپو ساکشن، باید از گن های مخصوص استفاده نمائید

6- بهتر است هر چه زودتر به فعالیت طبیعی بر گردید

7- در صورت امکان عصر روز عمل از تخت خارج شده و راه بروید

8- انجام ورزش های سنگین بعد از رفع کامل درد (معمولا 2 ماه) بلامانع است

9- محل های برش حدود 16-12 هفته برجسته و قرمز شده ولی قبل از یک سال طبیعی می شوند

 

اقدامات قبل از عمل لیپوساکشن چیست؟

 • از وضعیت سلامتی خودتان، جراحیهای قبلی، آلرژی و هر دارویی که مصرف می کنید ما را مطلع گردانید.
 • داروهایی مثل: آسپیرین، بروفن، یا ویتامین ها 10 روز قبل از عمل و تا 10روز بعد از عمل مصرف نکنید. این داروها می توانند باعث خونریزی شوند. این ها شامل آسپیرین، IBUPROFEN، NAROXEN، PIROXICAM، ویتامین E، داروهای ضد التهاب، داروهایی ARTHRITIS، ویتامین ها دیگر هستند. تنها دارویی که می توانید قبل از عمل برای درد مصرف نمود استامینوفن می باشد.
 • در صورت استفاده از کنتاکت لنز و دندان متحرک اطلاع دهید. روز عمل کنتاکت لنز استفاده نکنید.
 • لطفا روز عمل از به کار بردن جواهرات و اشیاء قیمتی خود را استفاده ننمائید.
 • چند روز قبل از عمل و یک هفته پس از آن از نوشیدن نوشابه های الکلی اجتناب ورزید. الکل ممکن است باعث خونریزی و تداخل با سایر داروهایی که مصرف می کنید بشود.
 • روز عمل همراه شخصی به بیمارستان (کلینیک) آورده و برگردانده شوید.
 • ترتیبی دهید که روز اول پس از عمل همراه قابل اطمینان از شما پرستاری نماید.
 • شب قبل از جراحی و صبح روز عمل حمام نمائید و موها و صورتتان را با شامپو بشویید. از نرم کننده می شود استفاده کرد ولی از اسپری و mousse استفاده نکنید. از صابون های ضد میکروبی در قسمت پایین شکم وناف استفاده کنید.

 

اقدامات پس از عمل لیپوساکشن چیست؟

 • تورم و تغییر رنگ ممکن است بعد از لیپوساکشن ایجاد شود. میزان آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است. و به تدریج از بین خواهند رفت .
 • بخاطر داشته باشید نتیجه لیپوساکشن زمان زیادی می خواهد. نتیجه نهایی ممکن است 6 هفته تا 6 ماه طول بکشد.
 • روز عمل پس از جراحی را استراحت کنید. می توانید در شرایط نرمال قدم بزنید از انجام هر نوع فعالیت شدید خودداری کنید. فعالیتهای طبیعی و روزانه را می توانید 48 ساعت بعد از عمل شروع کنید.
 • از محل برش ها ممکن است ترشحاتی (خونابه) به مدت 2 -3 روز خارج شود. اینها طبیعی است. این مایعی است که برای بی حسی موضعی حین عمل به کار برده شده است. خارج شدن خونابه در ظرف 48 ساعت کمتر خواهد شد. اما مقدار کمی ممکن است تا یک هفته داشته باشید.
 • پس از عمل باید حداقل یک لیوان آب هر ساعت بنوشید. نوشیدن 4-5 لیوان آب در روز را ادامه دهید. علاوه بر آن مایعاتی که دوست دارید مصرف کنید.
 • آب میوه های پر نمک، آب گوجه فرنگی یا سایر مایعات نمک دار مصرف نکنید چرا که باعث افزایش ورم می شود.
 • می توانید مقدار کمی غذا هنگامی که به خانه رفتید بخورید. غذاهای کم نمک برای جلوگیری از تورم، یک رژیم متعادل برای بدست آوردن نتیجه خوب پس از عمل لازم است. از غذاهایی که تولید گاز می کنند مانند نخود، لوبیا، کلم به کلی خودداری کنید.
 • با یک گن مرخص خواهید شد. این گن را در هفته اول در شبانه روز 23 ساعت بپوشید. در 3 هفته ای بعدی 12-23 ساعت بپوشید
 • روز بعد از عمل این گن را درآورید و با آب و صابون حمام کنید. روی محل های برش گاز تمیز بگذارید و گن تمیزی بپوشید.
 • بعد از 48 ساعت ممکن است به فعالیت عادی برگردید. بازگشت به کار بستگی به نوع کار و سن شما و میزان جراحی که داشته اید دارد. بسیاری از مردم 1 تا 2 هفته بعد از جراحی کارشان را شروع می کنند.
 • صبح روز بعد از عمل راه بروید. از روز بعد روزانه حداقل 2-3 کیلومتر راه بروید، این برای کاهش تورم خیلی مهم است.
 • داروهای مختلفی به شما داده خواهد شد. تمام داروها را طبق دستورات داده شده مصرف کنید. هیچکدام را نه حذف و نه اضافه کنید.
 • درد معمولا خفیف و به وسیله دارو کنترل می شود. آسپیرین و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی قبل از عمل مصرف نکنید. بعد از عمل برای ضد درد از استامینوفن استفاده کنید.
 • تورم و احتباس مایع بعد از این نوع عمل جراحی احتمال دارد. نوشیدن مقدار زیادی آب بعنوان یک ادرار آور طبیعی به کار میرود.
 • روز عمل رانندگی نکنید. 48 ساعت بعد از عمل می توانید در صورتی که داروهای خواب آلوده و آرامبخش مصرف نکرده اید رانندگی کنید.
 • تا زمانی که که برشهای جراحی کاملا بهبود نیافته اند از غوطه ور شدن در آب شامل وان حمام، استخر، جکوزی اجتناب کنید. ولی میتوانید استحمام با دوش داشته باشید.
 • از آفتاب پرهیز کنید چرا که محل های برش در صورتی که در معرض آفتاب زیادی قرار داشته باشند تیره می شوند.
 • تا زمانی که کبودی ها از بین نرفته اند از کرم های برنز کننده (self-tanning) استفاده نکنید.

 

چه زمانی می توان ورزش كردن را شروع كرد؟

مشخص کردن این زمان برای هر بیمار متفاوت است و ما اكثراً پیاده روی، البته به استثناء دو روز اول پس از جراحی را توصیه می كنیم. این كار كمك بسیاری به از بین رفتن ورم و دیگر مشكلات می كند. بسته به محل مورد معالجه بسیاری از بیماران بعد از 3 هفته پس از جراحی قادر به شروع تمرین های ورزشی سبک می باشند و بعد از 6 هفته ورزشهای سنگین را می توانند شروع کنند.

آیا راهی برای كاهش ورم وجود دارد؟

در یک پرسش از بیماران به این نتیجه رسیده ایم که پیاده روی كمك بسیاری در كاهش ورم داشته است.

آیا چربی مجدداً در مناطق معالجه شده جمع می شود؟

اگر پس از لیپوساكشن رژیم غذایی متعادل نداشته باشد و به طور منظم ورزش نكند سلول های چربی باقیمانده دوباره رشد خواهند كرد، البته سلول های چربی كه برداشته شده اند برای همیشه از بین رفته اند. لیپوساكشن فقط به شما کمک می کند به شکل ایده ال بر گردید و نگه داری آن با شما است.

چرا بیماران بعد از جراحی باید (لباس تنگ) گن بپوشند؟

بعد از جراحی لیپوساكشن تورم قابل قبول است و ما انتظار آن را داریم، استفاده از گن به كاهش تورم كمك بسیاری می كند و بافت چربی باقیمانده را شکل میدهد. بسیاری از بیماران بعد از جراحی تغییر كمی را حس می كنند و یا حتی فكر می كنند كه چاق تر شده اند. اما در هفته های بعدی بیماران معمولاً شاهد نتیجه مطلوب خواهند بود، بعد از 2 ماه بیماران 80% نتیجه نهایی عمل را مشاهده خواهند كرد. در حدود 6 ماه بعد تورم تقریبا به طور کامل از بین خواهد رفت ما معمولاً استفاده از گن را برای 1 هفته، 23 ساعت در روز و پس از آن 2 هفته 12-23 ساعت در روز و 3 هفته دیگر به صورت متناوب حتی در هنگام خواب توصیه می كنیم.

برگرفته از سایت دکتر رضا وقردوست

 

در همیار بیوتی اطلاعات تماس تمامی پزشکان متخصص و فوق تخصص جراحی شکم در البرز در دستان شماست. همیار بیوتی مرجع اطلاعات تماس تمامی پزشکان متخصص و فوق تخصص جراحی شکم در البرز

  ثبت آگهی رایگان