در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
فرصتی ویژه و استثنایی: درج آگهی ویژه به مدت یکماه رایگان برای مدیران کسب و کارهای آرایشی و زیبایی ارسال عدد 5 به 10000151510000

همیار بیوتی

آگهی های آتلیه های کودک مرکز تهران

هیچ آگهی در این گروه ثبت نشده است

 

بهترین عکاسان کودک از رازهای موفقیت خود می‌گویند

تا به حال فکر کرده‌اید که عکاسان کودک حرفه‌ای چه کار می‌کنند که باعث محبوبیت آن‌ها می‌شود؟ شاید باعث تعجب باشد که مسائلی مانند تجهیزات، محل، رسانه‌های اجتماعی یا اقدامات پس از عکس‌برداری، تاثیر کمی در این امر مهم دارند. چیزی که باعث موفقیت آن‌ها می‌شود بسیار مهم‌تر از این چیزهاست و متاسفانه مورد توجه قرار می‌گیرد. هر عکاس موفقی به شما خواهد گفت که پرتکرارترین سوالی که از او پرسیده شده این است که از چه لنزی استفاده می‌کند. اما اگر از آن‌ها بپرسیم که " اگر بتوانید یک چیز را که باعث موفقیت شما شده است نام ببرید، آن چیست؟"، پاسخ آن‌ها چه خواهد بود؟

در اینجا پاسخ 5 عکاس حرفه‌ای به این سوال را بیان می‌کنیم که به طرز جالبی حول محور دو موضوع است: اول این که آن‌ها به عکاسی کودک به چشم روشی برای ثبت یک داستان نگاه می‌کنند و دوم این که این کار را با برقراری ارتباط صحیح با سوژه‌هایشان یعنی کودکان انجام می‌دهند.

Magdanela Bernecy :
من فکر می‌کنم که عکاسی من از طریق سادگی‌اش توجهات را جلب می‌کند. من همیشه سادگی را به پیچیدگی ترجیح می‌دهم. چیزی که باعث موفقیت من شده است این است که عکس‌های من بیش‌تر ناشی از نیاز به خلق و خلاقیت است تا مشاهده کردن. من داستانی را در ذهن خودم خلق می‌کنم و کودکان نقش قهرمان را در صحنه بازی می‌کنند. فکر می‌کنم نکته کلیدی این است که من داستانی را که می‌خواهم با عکس کودک معرفی کنم به کودکان توضیح می‌دهم.

Lisa Holloway :
فکر می‌کنم چیزی که باعث موفقیت من در کارم شده، حالات شگفت‌انگیز و پر از احساساتی است که آن‌ها را ثبت می‌کنم. این کار به آن سختی که به نظر می‌رسد نیست. صبر کردن یک فضیلت است، حتی در یک آتلیه کودک ،  کمی زمان صرف کنیدتا سوژه خود را بشناسید با آن‌ها هم صحبت شوید، خود را علاقمند نشان دهید، سوال بپرسید و با آن‌ها شوخی کنید. همان لحظه‌ی اولی که آن‌هارا می‌بینید، دوربین را به طرف آن‌ها نگیرید. اتفاقات خوب برای کسانی رخ می‌دهد که صبر می‌کنند. به پدر و مادر آن‌ها بگویید تا بیرون منتظر بمانند، دور کردن پدر و مادر از کودک مهم است و به او اجازه می‌دهد آرام باشد و با شما طبیعی‌تر برخورد کند. می‌توانید از این حقه استفاده کنید به آن‌ها بگویید چشمان خود را ببندند، سپس دوربین ناگهان از صحنه محو می‌شود و هر نگرانی و فشاری که می‌توانست ایجاد کند از بین می‌رود. به آن‌ها بگویید آرام باشند و به چیزی که به آن‌ها را شاد می‌کند، فکر کنند. بگویید به شماره‌ی سه چشمانشان را باز کنند و به شما نگاه کنند. در این لحظه شما عکس بگیرید. اگر کمی خوش‌شانس باشید، یک حالت با نشاط و واقعی و یک عکس زیبا را ثبت می‌کنید.

Kevin Cook :

سخت‌ترین کار برای من همکاری گرفتن از کودکانی بود که با آن‌ها کار کرده‌ام. به خوبی می‌دانم که این حس و حالت چهره است که مهم‌ترین چیز در عکس کودک است. زمانی که یاد گرفتم، صبور بودن و یادگیری در عکاسی از همه‌چیز مهم‌تر است، شروع به پیشرفت کردم.علاه بر این، ثبت یک داستان، دست در دست حالت چهره دارد. از نظر من، کاملا هوشمندانه است که از کسی یا چیزی الهام گرفت. در واقع من اکثرا از روی جلد کتاب‌ها یا پوستر فیلم‌هایی که کودکان در آن وجود دارند، الهام می‌گیرم. اگر می‌خواهید حرفه شما برجسته باشد. این مساله‌ی ذکر شده از هر چیز دیگری بسیار مهم‌تر است. آن‌ها هم‌صحبت شوید، خود را علاقمند نشان دهید، سوال بپرسید و با آن‌ها شوخی کنید.

 

Jack Olsen :
چیزی که احساس می‌کنم عامل موفقیت من است این حقیقت است که اولویت اصلی من ثبت لحظه‌ای مناسب است. مهم‌ترین جنبه‌ی عکس‌های من داستانی است که به نصویر می‌کشند. من همیشه سعی می‌کنم برای ایجاد تصایر داستانی، حرکت کودک را ثبت کنم. مثلا از آن‌ها می‌خواهم برگ‌ها را به هوا پرت کنندو من با دوربین با حالت 6 فریم بر ثانیه برای عکاسی از حرکت آن‌ها استفاده می‌کنم. سپس بهترین صحنه‌ها را انتخاب و یا ترکیب می‌کنم. به این معنی که اگر سقوط برگ‌ها در یک عکس و حالت چهره در یک عکس دیگر را بپسندم، این دو را باهم ترکیب می‌کنم. من همیشه بهترین مکان را انتخاب می‌کنم تا بتوانم روی این مساله تمرکز کنم که به سوژه توجه لازم را بدهم تا بهترین حالت ممکن را به ثبت برسانم.

 

Nikki Harrison :
می‌توانم بگویم که راز موفقیت من ثبت ژست‌های شگفت انگیز از کودکان است و این کار را این طور انجام می‌دهم: به محض اینکه با کودک ملاقات می‌کنم، خودم را هم‌قد او می‌کنم، می‌نشینم، زانو می‌زنم یا هرکاری که لازم باشد را انجام می‌دهم تا بتواند در چهره‌ی من نگاه کند. سپس خودم را معرفی می‌کنم و درباره‌ی خودش، چیزهایی که دوست دارد، داستان مورد علاقه‌اش و چیزهای مشابه از او می‌پرسم تا کاملا با من احساس راحتی کند. بعد، در صورت امکان، عکس‌هایی از حالتی که پدر و مادرش انتظار دارند را به او نشان می‌دهم. من به کودک کاری که قرار است انجام دهیم را نشان می‌دهم و کاری می‌کنم به تک تک کلماتم دقت کند و او نیز کارهایی که می‌خواهم را انجام می‌دهد. به پدر و مادرش می‌گویم که چیزی نگویند و در اکثر مواقع از آن‌ها می‌خواهم پشت سر من بایستند. من از روی زمین از او عکس می‌گیرم تا چشمانش در جهت صحیح قرار گیرد و این راز من است در خلق بهترین ژست‌ها و حالت‌ها.

 

می‌بینیم که هر یک از این پنج عکاس کودک که در حرفه خود بسیار موفق هستند، نظر مشترکی داشتند و رمز موفقیت خود را برقراری ارتباط با کودکان برای ثبت بهترین حالت آنان و خلق تصاویر شگفت‌آور، بیان کردند. بنابراین بسیار اهمیت دارد که وقتی می‌خواهید از کودکان عکس بگیرید، وارد دنیای آن‌ها شده و احساسات واقعی آنان را به تصویر بکشید.

 

برگرفته از سویل استدیو

 

در همیار بیوتی اطلاعات تماس تمامی آتلیه های عکاسی کودک در مرکز تهران با چند کلیک در دستان شماست. همیار بیوتی مرجع اطلاعات تماس تمامی آتلیه های عکاسی کودک در مرکز تهران

  ثبت آگهی رایگان