در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
فرصتی ویژه و استثنایی: درج آگهی ویژه به مدت یکماه رایگان برای مدیران کسب و کارهای آرایشی و زیبایی ارسال عدد 5 به 10000151510000

همیار بیوتی

آگهی های آتلیه های کودک غرب تهران

هیچ آگهی در این گروه ثبت نشده است

پرتره؛ یکی از مدل‌های جالب عکاسی از کودک

 ثبت تصویر و شخصیت یک کودک در قامت یک تصویر نیازمند صبور بودن، بازیگوشی و دانش کمی درباره‌ی حالات عکاسی کودکان است. در عکاسی از کودکان، ایده‌هایی برای ژست گرفتن آن‌ها وجود دارند که معمولا مرسوم هستند. در کنار این حالات مرسوم، ژست‌های ناخودآگاه و خود به خودی نیز وجود دارند که در نهایت به میزان مشتاق بودن کودک بستگی دارند. یک عکاس باید تعدادی روش صحیح و امتحان شده برای عکاسی از یک کودک بلد باشد و هم‌چنین باید زمانی که کودک در حال استراحت، بازی کردن و یا حتی گریه کردن است، آماده عکس گرفتن باشد. این حالت‌های بی‌پرده و واقعی جز بهترین عکس‌های گرفته شده می‌باشند.

حالت‌های پرتره کودکان

حالت‌های مرسوم مختلفی برای گرفتن عکس پرتره از کودکان وجود دارد. سوژه‌های جوان می‌توانند خود را به حالت مستقیم و یا مایل نگه‌دارند. هم‌چنین می‌توانند دست خود را بر روی صورت یا زیر چانه‌شان بگذارند. گذشته از جزئیات، این ژست‌های عکاسی می‌توانند، باعث ثبت یک عکس نسبتا رسمی و یا کلاسیک نیز شوند.

پرتره مستقیم:

بر اساس سن کودک و میزان درک او از عکاسی، توانایی برقرار کردن ارتباط و همکاری کردن او با یک عکاس متفاوت خواهد بود.

  • نوزادان و بچه‌های بسیار جوان با کنترل کردن بدن‌شان با مشکل مواجه می‌شوند و این امر تغییر دادن ژست را کمی دشوارتر می‌کند.
  • بهتر است برای کودکان بسیار جوان (نوزادان) لوازم ایمن و راحتی فراهم شود تا مشکل کمبود کنترل آن‌ها برطرف شود.

لوازم و تجهیزات آتلیه، می‌تواند در صورت لزوم، در فرایند ویرایش عکس حذف شود.

مدل‌های جالب عکاسی از کودک

در مورد کودکان بزرگ‌تر، می‌توان با آن‌ها صحبت کرد تا به یک ژست کامل دست یافت. یک پرتره‌ی روبرو و مستقیم اغلب توسط آتلیه‌های حرفه‌ای و دانشجویان عکاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد و شامل قدم‌های زیر است:

  • کودک باید بر روی یک چهارپایه یا روی زمین بنشیند و مستقیما به دوربین نگاه کند.
  • در هنگام ژست گرفتن، باید از یک رنگ مات یا پس‌زمینه‌ای که با رنگ‌ لباس کودک هماهنگ باشد، استفاده کرد.
  • کودک باید احساس راحتی و آرامش کند.
  • بهتر است دست‌های خود را گره کرده و روی پاهایش قرار دهد و سر خود را طوری نگه دارد تا به طور طبیعی به لنز دوربین نگاه کند.
  • باید چانه‌ی کودک کمی به طرف زمین باشد تا در مقابل دوربین چشمانش بازتر به نظر برسد.

یک لبخند ملایم معمولا برای این ژست، بسیار مناسب است.

پرتره زاویه دار

در عکاسی زاویه‌ها به یک عکس حرکت می‌بخشد. افزودن زاویه به پرتره کودک به حالت پرتره مستقیم جان می‌بخشد و قابلیت پذیرش یک لبخند شینطت‌آمیز را نیز دارد. در این نوع پرتره کودک بر روی یک چهارپایه می‌نشیند، طوری که شانه‌هایش با دوربین زاویه 90 درجه بسازد و سرش را به سمت دوربین بچرخاند و به دوربین نگاه کند. در این نوع نیز لیخند ملایم و آرام عکس را زیباتر از حالت معمولی می‌کند.

مدل‌های جالب عکاسی از کودک 

پرتره خارج از استودیو

صبح بسیار زود و اواخر بعد از ظهر به عنوان ساعت طلایی برای عکاسی در هوای آزاد شناخته می‌شود. همچنین بهترین زمان برای عکاسی در نور طبیعی و به تصویر کشیدن ذات یک کودک موثر می‌باشد.

  • زمان غروب آفتاب، رنگ‎‌های طلایی و سایه‌های بلندی ایجاد می‌شوند که موجب ثبت تصاویر بسیار زیبا و تماشایی می‌شود.
  • عکاسی در هوای آزاد، چه در حیاط پشتی خانه، پارک یا زمین بازی، فرصت تمرکز بر روی بازی‌ها و فعالیت بچه‌ها، آزادی عمل بیش‌تر و ژست‌ها و حالات چهره‌ی بسیار متنوعی را به عکاس می‌دهد.
  • نشستن کودک بر روی نیمکت پارک، تاپ، چمن پارک، یا سرسره و خنده‌ی زیبای او هنگام بازی کردن و هم‌چنین ژست‌های بازیگوشانه، از مزایای عکاسی در فضای باز است.

ژست گرفتن در کنار چیزی

احاطه شدن یک کودک در میان گل، لوازم ورزشی، بادکنک یا بالش، از حالات معمول عکاسی است. کمک خواستن از والدین قبل از عکاسی مهم است، چرا که هر کودک سرگرمی، سلایق و علاقمندی‌های مختلفی دارد. در صورتی که عکاس با سوژه قبل از جلسه‌ی عکاسی ارتباط برقرار کند، می‌تواند نوع لوازمی که بسته به شخصیت کودک باید استفاده کند را تشخیص دهد و آن‌ها را فراهم کند. کودکان معمولا با اسباب‌بازی‌های خود احساس راحتی ‌می‌کنند، اما گاهی اوقات ممکن است عکاس چیز جدیدی را به کودک بدهد تا عکس‌العمل خالبی را برای دوربین ایجاد کند.

عکس‌های بی‌پرده و ناخودآگاه

زیبایی کودکان در این است که همیشه در حال انجام کارهای بامزه و جذابی هستند، بنابراین گاهی اوقات نیازی به فکر کردن و برنامه‌ریزی نیست و فقط کافی است عکاس از کودک مدام عکس بگیرد. اگرچه برنامه‌ریزی برای عکس‌هایی است که در آن کودک ژست می‌گیرد، اما لنز دوربین عاشق عکس‌های ناگهانی و ناخودآگاه است. یک عکاس خوب یاد می‌گیرد تا یک واکنش کوتاه‌مدت از سوژه را پیش بینی و عکاسی کند. کودکان معمولا بسیار سریع حرکت می‌کنند. بنابراین لازم است عکاس همیشه آماده ثبت تصویر باشد.  از آن جا که گزینه‌های بسیار زیادی برای ژست گرفتن کودکان وجود دارد، اغلب بهترین کار این است که دنباله‌ی کاملی از عکس‌های با ژست ناگهانی  توسط عکاس ثبت شود. این کار باعث می‌شود تا از وجود تعداد کافی از عکس‌های گرفته شده برای انتخاب عکس نهایی از میان آن‌ها اطمینان حاصل کرد.

مدل‌های جالب عکاسی از کودک

 

برگرفته از سویل استدیو

 

در همیار بیوتی اطلاعات تماس تمامی آتلیه های عکاسی کودک در غرب تهران با چند کلیک در دستان شماست. همیار بیوتی مرجع اطلاعات تماس تمامی آتلیه های عکاسی کودک در غرب تهران

  ثبت آگهی رایگان